Szczepienia jako narzędzia zapobiegawczego chorobom zakaźnym.
Prowadzona obecnie kampania edukacyjna przez fundację ma na celu dotarcie do jak największej grupy adresatów tego przedsięwzięcia. Przedmiotowe działania mają na celu kontynuację dotychczasowej współpracy oraz pozyskiwanie nowych adresatów, którym bardzo precyzyjnie zostaną przedstawione wszystkie atuty wynikające z korzystania ze szczepień profilaktycznych przeciwko wirusowi KZM i pneumokokom. Wsparcie ze strony PSSE i WSSE w całym kraju – wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich placówek w Polsce, skąd już w większości otrzymaliśmy wypełnione ankiety oraz zapotrzebowanie na materiały edukacyjne i karty do wyciągania kleszczy. Współpraca z PSSE i WSSE ma na celu skuteczne dotarcie do grup zawodowych i społecznych oraz uświadomienie jak bardzo ważne są szczepienia przeciwko pneumokokom dla aktywnych dorosłych i osób starszych (seniorów). Kampania objęta patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Sportu oraz towarzystw naukowych, ekspertów, ambasadorów i organizacji. Uzyskaliśmy poparcia ze strony osób, które podkreślają potrzebę prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie szczepień i odpierają aktywnie ataki ruchów antyszczepionkowych, a także zamieszczają na portalach społecznościowych komentarze przemawiające za szczepieniami, -uzyskanie poparcia i patronatów od samorządów, zaangażowanie współpracujących podmiotów w realizowane akcji.
Angażowanie znanych osób popierających profilaktykę poprzez szczepienia – ambasadorzy fundacji: – Wojciech Fortuna, Andrzej Supron, Jacek Kawalec, Magdalena Walach, Aleksandra Kutz. Współpraca z CoMO, wystąpienia ekspertów podczas konferencji, współpraca z Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie.
Poziom wiedzy społeczeństwa wzrasta poprzez kampanie prowadzone przez fundację od kilku lat. Tylko systematyczne i precyzyjne kontynuowanie tych czynności może spowodować utrwalenie wiedzy oraz nabycie zaufania do takiej profilaktyki i skłonność do szczepień. edukacja na temat zagrożeń związanych z zarażeniem wirusem KZM jest istotna z powodu braku powszechnego dostępu (na chwilę obecną) do bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi KZM w Polsce, w przypadku szczepień przeciwko pneumokokom chcielibyśmy zwrócić także szczególną uwagę na zagrożenie dla osób dorosłych aktywnych zawodowo oraz osób starszych (seniorów), których nieszczepienie naraża na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.
Prowadzimy zdalnie konferencje, które obejmują dane regiony -wybieramy PSSE lub WSSE jako głównego organizatora. W konferencji uczestniczyć od 200 do 300 osób reprezentujących pracodawców, JST i organizacje seniorów. Do wszystkich uczestników konferencji wysyłamy materiały edukacyjne i karty do wyciągania kleszczy – według zamówień. Poza wypowiedziami ekspertów i ambasadorów fundacji prezentacja filmów edukacyjnych i filmów, w których występują osoby popierające szczepienia.