Szczepienia

 

Szczepienia ochronne– lata 2007 - 2011 

 

 

Ilość zakupionych szczepionek:

 

2007

2008

2009 

2010

2011

Łącznie

p/pneumokokom

3

12

93 

      107

        62

277

p/meningokokom

40

26

 204

      184

        50

504

łącznie

43

38

 297

      291 

       112

781

 

 

 

 

 Ilość zaszczepionych osób:                     

Rok

2007

2008

2009

2010

2011

Zaszczepione osoby

41

32

197

223

83

Edukacja

Przepraszamy, strona w budowie.

Szpitale i Oddziały objęte patronatem funacji

 

 

 

 

 

 

 SAMODZIELNY ZESPÓŁ PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ IM. DZIECI WARSZAWY W DZIEKANOWIE LEŚNYM  

 KLINIKĘ OBSERWACYJNO - ZAKAŹNĄ DZIECI UNIWERSYTECKIEGO DZIECIĘCEGO SZPITALA KLINICZNEGO IM. L. ZAMENHOFA W BIAŁYMSTOKU

 ODDZIAŁ ZAKAŹNY KLINIKI PEDATRII I CHORÓB INFEKCYJNYCH SAMODZIELNEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR 1 WE WROCŁAWIU

 ODDZIAŁ PEDIATRII SZPITALA DZIECIĘCEGO IM.PROF.DR MED.JANA BOGDANOWICZA UL.NIEKŁAŃSKA 4/24 W WARSZAWIE

 

 

 ODDZIAŁ CHORÓB INFEKCYJNYCH DZIECI I HEPATOLOGII DZIECIĘCEJ KSS IM.JANA PAWŁA II W KRAKOWIE


 ODDZIAŁ NEUROINFEKCJI I NEUROLOGII DZIECIĘCEJ KSS IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

 Fundacja Aby żyć wsparła  finansowo Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im J. Pawła II   pokrywając  koszt zakupu i zamontowaniu rolet do 6 sal szpitalnych  w kwietniu 2013 r. w kwocie 4 538,70 zł.

Fundacja zakupila i przekazała na Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecęcej KSS im.J.P. II w Krakowie w dniu 19 marca 2012 roku BAJKI DVD w ilości 28 szt na kwotę 893,20 zł.

Fundacja Abyżyć Kraków przekazała na Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im. Jana Pawła II w dniu 05 grudnia 2011 roku Telewizor przenośny 14" z w budowanym otwarzaczem do płyt DVD otrzymanym od darczyńcy do korzystania przez dzieci przebywające na tym oddziale.

Środki Fundacji przekazane na remont Oddziału Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im. Jana Pawła II

2007 rok - 2.320,72 zł.
2008 rok - 3.514,15 zł.
2009 rok - 13.735,29 zł.
2010 rok - 5.718,52 zł.

łącznie – 25.288,68 zł.

Szkolenia personelu medycznego 2008-2012 rok

Ilość szkoleń, konferencji, sympozjów - 11

Ilość uczestników - 18 


Fundacja Aby żyć, ze środków w wysokości 10.000 zł przekazanych 19 listopada 2010r. przez Fundację BNP Paribas Fortis, zakupiła do marca 2011r. dla dzieci i młodzieży hospitalizowanych na Oddziale Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im. Jana Pawła II :

1 szt. HP 620 NOTEBOOK

1 szt. GOODRAM 2GB.

1 szt. MS WINDOWS 7 HOME PREM PL

6 szt.  Odtwarzacze DVD LG

12 szt. Radiomagnetofon Philips

1 szt. Ekran na statywie Kauber

1 szt. Projektor Acer X110

12 szt. LACK półka ścienna

1 szt. Urządzenie wielofunkcyjne

21 szt. Płyty DVD z bajkami dla dzieci

Mali pacjenci, którzy ze względu na konieczność hospitalizacji przeżywają trudne chwile, dzięki wspomnianej ofiarności Fundacji BNP Paribas mogą teraz zapomnieć o swoich troskach. Pomaga im w tym zakupiony sprzęt audiowizualny oraz materiały służące bajkoterapii.

 


 

 

Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im. Jana Pawła II - kilka informacji

Ordynator:

dr n. med. Ryszard Konior

Specjalista II stopnia z zakresu pediatrii.  Zatrudniony w Oddziale Neuroinfekcji od roku 1975. Od 1986 roku pełni funkcje ordynatora.  Stopień doktora w zakresie pediatrii uzyskał w  1996 roku. Jest członkiem i założycielem  Polskiego Towarzystwa Wakcynologii jak również członkiem wielu innych prestiżowych towarzystw medycznych.


Asystenci:

 • lek. med. Małgorzata Piątkowska-Śmietańska - zastępca Ordynatora
 • lek. med. Beata Jasińska
 • lek. med. Małgorzata Jawor-Bugajska
 • lek. med. Małgorzata Kalinowska
 • lek. med. Wojciech Kruk
 • lek. med. Barbara Lelek
 • lek. med. Maria Cieśla
 • dr psychologii Anna Dancewicz-Chaber

Pielęgniarka Oddziałowa:

 • mgr Anna Pindelska

 

Historia:

Oddział powstał w połowie 1951 roku dla leczenia wielkiej w tym czasie liczby chorych na chorobę Heinego-Medina z regionu Polski południowo-wschodniej. Po opanowaniu epidemii poliomyelitis pod koniec lat 50-tych przekształcony został w Oddział Neuroinfekcji oddział referencyjny dla dzieci ze schorzeniami infekcyjnymi ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego z regionu Małopolski. Ze względu na profil neurologiczno-infekcyjny oddziału, zatrudnienie neurologów dziecięcych oraz rozwój technik neuroobrazowych i neurofizjologicznych w szpitalu, od 2002 roku zmieniona została nazwa na Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej.

Możliwości diagnostyczno-terapeutyczne:

Oddział Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej jest jednym z dwóch oddziałów pediatrycznych w KSS im. Jana Pawła II posiadającym 31 łóżek (w tym 2 stanowiska Intensywnego Nadzoru).

W oddziale istnieje możliwość całodobowego pobytu rodziców (opiekunów) wraz z chorymi dziećmi. Rocznie hospitalizowanych jest ok.1000 pacjentów w wieku od okresu noworodkowego do 18 roku życia:

- z zakażeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego (m.in. zapalenia opon mózgowo rdzeniowych i mózgu o różnej etiologii, choroby zakaźne wieku dziecięcego przebiegające z powikłaniami ze strony ukł. nerwowego)

- z nieinfekcyjnymi schorzeniami neurologicznymi (m.in. padaczka, mózgowe porażenie dziecięce, zespoły wad wrodzonych OUN, bóle głowy, choroby nerwowo-mięśniowe, fakomatozy, choroby naczyniowe ukł. nerwowego, zatrucia-objawy neurologiczne w przebiegu zatruć) często bardzo trudnymi diagnostycznie i terapeutycznie

- z większością chorób infekcyjnych wieku dziecięcego.

     Oddział zapewnia pełny profil leczenia najcięższych neuroinfekcji począwszy od intensywnego nadzoru aż do wielokierunkowej rehabilitacji przez wysoko wyspecjalizowany zespół lekarzy, pielęgniarek, rehabilitanta, psychologa, sanitariuszkę i dietetyczki. Do oddziału mali pacjenci przyjmowani są w systemie całodobowym – ostrodyżurowym z możliwością przeprowadzenia pełnej diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego.

     W diagnostyce wykorzystuje się nowoczesne zaplecze laboratoryjne i radiologiczne szpitala (ultrasonografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) oraz nowoczesny sprzęt do przeprowadzania badań EEG. W wielu skomplikowanych przypadkach zwłaszcza neurochirurgicznych oddział współpracuje ze specjalistami z Instytutu Pediatrii w Prokocimiu.

     Personel pielęgniarski pracujący w oddziale jest zespołem świadczącym fachową i profesjonalną opiekę nad hospitalizowanymi dziećmi i dbającym o miłą atmosferę. Jest zespołem odpowiedzialnym, otwartym i chętnym do pomocy małym pacjentom i ich rodzicom.

    Oddział cieszy się dużym uznaniem świadczonej opieki lekarsko – pielęgniarskiej, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w poniżej przedstawionych opiniach a także w corocznych wynikach przeprowadzanych badań satysfakcji pacjentów:

„Jestem zadowolona z pobytu w waszym szpitalu. Dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej wiem wszystko o stanie zdrowia mojego dziecka. To przywróciło mi spokój. Życzliwość lekarzy, pielęgniarek i całego personelu spowodowała, że gdybym musiała kiedyś skorzystać z opieki medycznej, to na pewno po raz kolejny wybiorę Wasz Szpital.”

„Bardzo dziękujemy za miłą i fachową opiekę, która towarzyszyła nam podczas tego trudnego (dla rodziców i dziecka) pobytu w Państwa szpitalu. Szczególne podziękowania dla pań pielęgniarek!!! To najlepsze lekarstwo.”

„Z całego serca składam podziękowania dla Całego Zespołu Oddziału Neuroinfekcji za ich fachowość i cierpliwość w leczeniu mojego dziecka. Pracują tutaj ludzie całkowicie oddani swojej pracy, którzy wkładają całe swoje serce, aby ich” mały pacjent” wychodził do domu nie tylko zdrowy, ale żeby szpital nie kojarzył mu się z koszmarem igieł i kroplówek.”

„Składamy gorące podziękowania całemu zespołowi nad naszą córką. To Państwa profesjonalizm i zaangażowanie uratowały życie i zdrowie naszego dziecka, a spokój, uśmiech i przemiła atmosfera pozwoliły przetrwać trudne chwile.”

 

Kontakt:

tel: 12 614 20 13

Audycje muzyczne

Koncerty na Oddziale Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej
Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II
organizowane we współpracy z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

 

17 maja 2011r. - "Opowieści na pointach"

 Tym razem spotkanie przybliżało zjawisko tańca klasycznego – muzykę z najsłynniejszych XIX wiecznych baletów – „Coppelii” Leo Delibes,  „Dziadka do Orzechów” i „Jeziora Łabędziego” Piotra Czajkowskiego z wielkim temperamentem wykonało trio instrumentalne etatowych artystek Orkiestry Filharmonii w składzie: Anna Hara-Pióro (skrzypce), Agata Sanchez-Martos (wiolonczela) oraz Emilia Bernacka (fortepian). Główną bohaterką koncertu była jednak tańcząca na puentach na szpitalnym korytarzu baletnica – piękna, urocza i pełna gracji Katarzyna Pamuła, która wcieliła się między innymi w Cukrową Wróżkę i zaklętą w łabędzia Odettę. Serdecznie dziękujemy Artystkom-wolontariuszkom za ich dar serca. Koncert jak zwykle prowadziła związana z naszą fundacją Joanna Trafas, muzykolog i śpiewaczka. W wydarzeniu wzięli udział pacjenci, ich rodzice, goście z oddziału mieszczącego się piętro wyżej, oraz personel Oddziału Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej z Ordynatorem, dr Ryszardem Koniorem na czele.

22 lutego 2011 r. - „Z wizytą w Wersalu”

W programie p.t. „Z wizytą w Wersalu” znalazły się dzieła francuskiego baroku kompozytorów związanych z dworem Ludwika XIV i  Ludwika XV. Wystąpili: Joanna Solecka (klawesyn), Mateusz Kowalski (viola da gamba) i Tomasz Potaczek (flet traverso) oraz Joanna Trafas (prowadzenie). W koncercie wzięli udział pacjenci, ich rodzice i część personelu. Dziękujemy serdecznie muzykom - wolontariuszom za ich dar serca! 

9 listopada 2010r. - "Paderewski – pianista, polityk, kompozytor"

Wykonano pieśni i muzykę fortepianową Jana Ignacego Paderewskiego. Wystąpili: Emilia Bernacka-Głowala (fortepian), Paweł Fundament (tenor) oraz Joanna Trafas (sopran, prowadzenie).

19 października 2010r. - "Salon Paryski"

Wykonano muzykę fortepianową na cztery ręce oraz solowe utwory fortepianowe następujących kompozytorów: F. Schubert, A. Calvini, J. Brahms, F. Chopin, F. Liszt, a także pieśni F. Chopina oraz R. Schumanna. Wystąpili: pianiści Emilia Bernacka-Głowala (Filharmonia Krakowska) i Przemysław Winnicki (Akademia Muzyczna w Krakowie) oraz Joanna Trafas (śpiew, prowadzenie).

17 czerwca 2010r. - „Parada postaci z oper, bajek i opowieści”

Wykonano utwory E. Humperdincka, W. Żeleńskiego , J. Offenbacha, J. Straussa, P. Czajkowskiego, G. Verdiego i F. Lehara. Wystąpili soliści zespołu madrygalistów Capelli Cracoviensis Kornelia Wojnarowska (sopran koloraturowy) i Paweł Fundament (tenor) oraz Joanna Trafas (sopran, prowadzenie). Na fortepianie elektronicznym grała Emilia Bernacka – Głowala.

18 marca 2010 r. - „Muzyczna Prognoza Pogody”

Wykonano utwory E. Griega, G. Rossiniego, A. Vivaldiego, C. Saint-Saensa i S. Joplina. Wystąpili współpracujący z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej Adam Kozłowski (waltornia), studentka Akademii Muzycznej Barbara Sitek (obój) oraz pianistka Opery Krakowskiej Kristina Kutnik. Koncert poprowadziła Joanna Trafas.

9 lutego 2010r. - „Z tańcem przez wieki”

Wykonano tańce renesansowe, barokowe i międzywojenne oraz utwory instrumentalne Jana Sebastiana Bacha, Johanna Straussa i Władysława Szpilmana. Wystąpili tancerze Katarzyna Borstyn i Konrad Kupczyński. W przerwach między tańcami na fortepianie elektronicznym grała Emilia Bernacka – Głowala. Koncert poprowadził Maciej Jabłoński.

13 Stycznia 2010r. - Koncert Kolęd i Pastorałek na Oddziale Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II

W programie znalazły się polskie pastorałki ludowe, wiersze dla dzieci, a także tradycyjne kolędy. Wystąpili aktorzy Teatru Słowackiego - Anna Sokołowska i Sławomir Rokita (śpiew i recytacje) oraz Joanna Trafas (sopran, prowadzenie). Na fortepianie elektronicznym akompaniowała Renata Żełobowska – Orzechowska.

Wszystkie koncerty i audycje przygotował Dział Upowszechniania Muzyki Filharmonii Krakowskiej. W koncertach uczestniczą mali pacjenci, ich rodzice i opiekunowie oraz pracownicy Oddziału. Artyści występują bez wynagrodzenia. Koszty transportu, wypożyczenia instrumentów oraz praw autorskich pokrywa Filharmonia.

Fundacja Aby żyć składa serdeczne podziękowania
Dyrekcji Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
oraz wszystkim artystom za bezinteresowne włączenie się
w działania na rzecz małych pacjentów.
Ich uśmiech niech będzie największą nagrodą.

Terapia poprzez bajki

Bajkoterapia jest metodą wspierania rozwoju dziecka i przeciwdziałania zaburzeniom osobowościowym poprzez czytanie odpowiednio dobranych bajek. Oddziaływanie terapeutyczne poprzez bajkę ma na celu redukcję napięć i lęków:

 • odtwórczych - związanych z wcześniejszymi zdarzeniami w życiu dziecka

 • wytwórczych - pojawiających się na skutek niewłaściwej stymulacji wyobraźni oraz niezaspokojenia potrzeb psychicznych dziecka. Tematy bajek terapeutycznych dotyczą sytuacji emocjonalnie trudnych dla dzieci, jak na przykład ból, oderwanie od środowiska rodzinnego i rówieśniczego, brak poczucia bezpieczeństwa w wyniku długotrwałej hospitalizacji.

  Bajki terapeutyczne dzielą się na trzy rodzaje:

 • Bajki psychoedukacyjne podpowiadają wzory zachowań umożliwających rozwiązanie zadania lub problemu.

 • Bajki relaksacyjne posługują się wizualizacją w celu obniżenie poziomu stresu i napięcia, uzyskania stanu odprężenia, relaksacji, odpoczynku.

 • Bajki psychoterapeutyczne pomagają zastępczo zaspokoić potrzeby, dają wsparcie poprzez budowanie pozytywnych emocji bajkowych postaci, wskazują sposoby radzenia sobie z sytuacją lękotwórczą. Stosuje się je szczególnie w sytuacjach kryzysowych, po traumatycznych wydarzeniach lub jako działanie profilaktyczne, na przykład przed planowaną hospitalizacją dziecka.

  Świat w bajkach terapeutycznych powinien być urealniony, zbliżony do naturalnego otoczenia dziecka i problemów, z którymi się zmaga. Sam bohater jednak nie może jednoznacznie wskazywać na dziecko, którego problem dotyczy, choć może być do niego podobny. W odróżnieniu od zwykłych bajek i baśni, w bajkach terapeutycznych główny bohater nie rozwiązuje problemów za pomocą magicznych sztuczek. Musi on podjąć trud, by rozwiązać trudną sytuację, szukać dróg wyjścia z kryzysu, często z pomocą przyjaciół. Zadaniem bajek terapeutycznych jest nauczenie dziecka stawiania czoła wyzwaniom i radzenia sobie z trudnościami, lękiem, osamotnieniem, bólem.

  Bajkoterapia największe efekty przynosi wówczas, gdy bajka czytana jest przez rodzica lub opiekuna, który trzyma dziecko na kolanach, przytula i odpowiada na pytania. Bliski kontakt z dzieckiem daje także możliwość wcześniejszego wykrycia zaburzonych reakcji emocjonalnych malucha. Gdy zachowanie dziecka wskazuje na znacznie nasilony poziom lęku i niepokoju utrzymujący się przez dłuższy czas, konieczna może się okazać pomoc terapeuty. Dzięki konstruktywnemu wsparciu możemy zapobiegać trwałym zaburzeniom mającym negatywny wpływ na funkcjonowanie dorosłego człowieka w życiu rodzinnym i społecznym.

  W chwili obecnej Fundacja Aby żyć prowadzi kampanię fundraisingową na realizację projektu "Bajkoterapia odpowiedzią na lęki małych pacjentów". Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zmniejszenia poziomu lęku, niepokoju, osamotnienia chorego dziecka, łagodzenia negatywnych skutków długotrwałej hospitalizacji dzięki bajkom o charakterze terapeutycznym.

  Perspektywicznym celem społecznym jest zmniejszenie ilości przypadków zaburzeń zachowania w środowisku rodzinnym i rówieśniczym w wyniku zaburzeń emocjonalnych osób długotrwale hospitalizowanych w okresie wczesnego dzieciństwa.

  Dzięki zebranym środkom zostaną zakupione książki i audiobooki z bajkami terapeutycznymi dla pacjentów Oddziału Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Ponadto chcemy przygotować broszurę informacyjną o profilaktyczno – terapeutycznym oddziaływaniu bajek na psychikę hospitalizowanego dziecka i przekazać ją także do innych szpitali o podobnym profilu.

  Jeśli w Państwa odczuciu
  przeciwdziałanie zaburzeniom emocjonalnym
  dzieci długotrwale hospitalizowanych
  jest zagadnieniem, które zasługuje na uwagę,
  prosimy o pomoc w zebraniu środków na ten cel.

  Fundacja Aby żyć

  Konto: Krakowski Bank Spółdzielczy 38 8591 0007 0020 0055 2248 0001
  (w tytule: darowizna na realizację projektu – bajkoterapia)

Terapia śmiechem


   Idea wykorzystania śmiechu jako metody terapeutycznej zyskuje zwolenników na całym świecie. W Polsce metodę tę    proponuje Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku, stosując terapię śmiechem i zabawą w szpitalach dziecięcych i placówkach    specjalnych w dwudziestu dwóch miastach. Wyszkoleni terapeuci: psycholodzy, pedagodzy specjalni, lekarze i aktorzy wizytują    małych pacjentów w przebraniu „Dr Clowna”. Wykorzystują zabawne rekwizyty, gagi, humor sytuacyjny w celu wytworzenia    sprzyjającej atmosfery zaciekawienia, ekscytacji, widowiska odwracającego uwagę dziecka od bólu, strachu i własnej choroby.    Spotkanie z „Dr Clownem” sprzyja więc kształtowaniu postawy prozdrowotnej poprzez wzmocnienie wewnętrznych zasobów radości, optymizmu i chęci zdrowienia.

Oddział Fundacji „Dr Clown” w Krakowie powstał w lutym 2001 roku jako jeden z pierwszych w Polsce. Pierwszym pełnomocnikiem i zarazem twórcą Oddziału była Katarzyna Owsiany. Od stycznia 2005 roku funkcję tę pełni Elżbieta Baran-Cebula.

Początkowo wolontariusze odwiedzali tylko Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Od 2003 roku terapeuci spotykają się raz w tygodniu z chorymi dziećmi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej i Filii szpitala przy Al. Pokoju. Współpracujemy też z Fundacją „Aby Żyć” i Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II (oddział neuroinfekcji).

Oddział krakowski organizuje dla dzieci przebywających w szpitalach imprezy okolicznościowe (Dzień Dziecka, Mikołajki), jak i występy, np. klauna Moshe Cohena. Od kilku lat stosujemy biblioterapię, czyli akcję „Dr Clown czyta dzieciom”. Swoje działania realizujemy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Krakowie (projekty: „Kolorowa zima z Dr Clownem”, „Terapia śmiechem”) i Urzędowi Wojewódzkiemu (projekt: „Wolontariat z Dr Clownem”).
Każda osoba chcąca działać w ramach Oddziałach Fundacji „Dr Clown” bierze udział w szkoleniu z podstaw psychopedagogiki oraz elementów klaunady i iluzji. Oprócz szkolenia należy odbyć 50-godzinny staż na oddziałach dziecięcych. Po okresie stażu wolontariusz otrzymuje tytuł terapeuty. Nabór wolontariuszy odbywa się dwa razy do roku. Wśród osób odwiedzających krakowskie szpitale jest 5 terapeutów (Dr Kapelusik, Dr Motylek, Dr Kropeczka, Dr Śmieszek, Dr Gruszka) oraz 15 wolontariuszy (m.in. Dr Baranek, Dr Wesołek, Dr Miodek).

W Małopolsce logo Fundacji jest rozpoznawalne dzięki współpracy pełnomocnika z lokalnymi mediami (Radio Kraków, Dziennik Polski, TVP3). Wolontariusze przybliżają ideę terapii poprzez śmiech i zabawę na wielu konferencjach, sympozjach i szkoleniach. W Oddziale powstały również prace licencjackie i magisterskie. Fundacja „Dr Clown” współpracuje z wykładowcami akademickimi Uniwersytetu Jagiellońskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Uniwersytetu Pedagogicznego.

Kontakt z Oddziałem:
Elżbieta Baran-Cebula
Tel. Kom. 505-01-04-08
e-mail: elzbieta.baran@drclown.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , krakow@drclown.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.drclown.pl , www.drclown.prv.pl

 

Dr Clown na Oddziale Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej KSS im. Jana Pawła II