„Problematyka Chorób Neuroinfekcyjnych” – Konferencja w Niepołomicach.

W dniu 11 maja 2011 r. odbyła się na Zamku w Niepołomicach konferencja pt.: „Problematyka Chorób Neuroinfekcyjnych”, organizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce, z udziałem Fundacji Aby żyć i przy współudziale Burmistrza Niepołomic.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem skali problemu na terenie powiatu wielickiego. Następnie wykład wygłosił dr n. med. Ryszard Konior ordynator Oddziału Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, wiceprezes Zarządu Fundacji Aby żyć. Specyfikę w/w Oddziału przedstawiła pielęgniarka oddziałowa Anna Pindelska, członek Zarządu Fundacji Aby żyć. Na koniec głos zabrał Prezes Zarządu Fundacji Aby żyć, Andrzej Kuczara. W swoim wystąpieniu przybliżył historię i cele fundacji. Gościem specjalnym była aktorka – Dominika Bednarczyk, członek Kapituły Fundacji Aby żyć.

Tematyka spotkania skierowana była do pracowników służby zdrowia oraz nauczycieli, dotyczyła zapobiegania oraz zwalczania neuroinfekcji wywołanych przez chorobotwórcze bakterie takie jak meningokoki, pneumokoki oraz wirusy w tym wywołujące zapalenie mózgu (wirus kleszczowego zapalenia mózgu).

zobacz więcej

Nowa strona Funadacji

Wszystkich odwiedzających naszą nową stronę internetową informujemy,

iż jest ona cały czas w trakcie budowy i podlega ciągłej aktualizacji.

Ewentualne braki będą uzupełnianie na bieżąco.

Dziękujemy za wyrozumiałość.


Ogromne podziękowania należa się również firmie LANOX za przygotowanie i wdrożenie nowej strony.

zobacz więcej

Fundacja Aby żyć nowym członkiem CoMo.

W marcu tego roku nasza Fundacja przystąpiła do CoMo – międzynarodowej instytucji z siedzibą w Australii zrzeszającej podobne nam organizacje. Jako pełnoprawny członek będziemy mieć wkład w jej rozwój,  brać udział w głosowaniach oraz wymieniać się doświadczeniami na arenie międzynarodowej. Jednym z celów CoMo jest organizacja Międzynarodowego Dnia Walki  z Chorobami Meningokowymi – WORLD MENINGITIS DAY. W tym roku wypada on akurat w Niedzielę Wielkanocną, ale mimo to zapraszamy do zapoznania się z poniższym linkiem. Więcej przeczytacie Państwo po Świętach na naszej całkiem nowej stronie internetowej tworzonej z pasją i życzliwością przez wspierającą nas firmę Lanox.

zobacz więcej
Strona: 1 2 ... 26 27 28 29