Po koncercie - podsumowanie

Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej w Filharmonii Krakowskiej otworzył 8 listopada 2011 r. Kampanię „Wspieramy Rodziny !” Fundacji Aby żyć i Wawel Service - wiodącego krakowskiego dewelopera. Akcja ma uświadamiać, iż wielu poważnym infekcjom układu nerwowego można zapobiegać poprzez profilaktykę,
a także uczyć, jak prawidłowo i szybko rozpoznawać objawy tych groźnych infekcji (jak m.in. sepsa meningokokowa).

               Koncert, zgromadził na widowni blisko 700 osób, dzięki którym udało się zebrać łącznie ponad 30 tys. zł. na rzecz Fundacji. Tak pokaźną sumę uzyskano dzięki sprzedaży cegiełek wstępu oraz przedmiotów wystawionych na licytację.

Pierwszymi z nich były fotografie Jacka Wrzesińskiego przedstawiające Florencję oraz Kraków. Unikatowe zdjęcia zostały wykonane przez Artystę w ramach jego pracy w serialu „Majka”, który nagrywany był właśnie w Krakowie. Oba zdjęcia osiągnęły niebagatelną sumę ponad 2 tys. zł

               Kolejnym i zarazem największym przedmiotem licytacji był obraz namalowany przez dzieci pod okiem wybitnego malarza abstrakcjonisty – Ryszarda Ryho Paprockiego. Pokaźnych rozmiarów dzieło powstało w Szkole Podstawowej 113 w Krakowie i choć obraz stworzyły dzieci w wieku 6-7 lat, dzięki wsparciu Artysty nabrał on profesjonalnego charakteru. Po emocjonującej licytacji prowadzonej przez samego Jacka Wójcickiego, przedmiot ten został sprzedany za 5 tys. zł.

               Równie dużym zainteresowaniem cieszył się ostatni licytowany przedmiot – piłka z podpisami zawodników Wisły Kraków, która przyniosła fundacji ponad 2 tys zł.                            

               Tak udane wydarzenie, jak to, pozwala mieć nadzieję, że w najbliższym czasie Kampania „Wspieramy Rodziny!” będzie realizowana z coraz większym powodzeniem i pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów. To niezwykle ważne, że spotkaliśmy się z poparciem tak wielu osób i że mamy u swego boku firmę wrażliwą społecznie – mówi Marta Grzyb, autorka Kampanii.

powrót